www.manchester.cz www.manchester.sk www.manchester.pl www.manchester.hu www.manchester.com.es www.manchester.co.ee www.stayinmanchester.co.uk

Služby

Mimo ubytovania Vám Manchester CZ Ltd. ponúka celú škálu ďalších služieb, ktoré Vám podstatne zjednodušia začiatok života vo Vašej novej krajine.

MHD

MHDMestská hromadná doprava je v Manchestere dražšia, a preto sa Vám vyplatí zariadiť si preukážku na autobusy, MetroLink alebo prímestské vlaky. Potrebujete len fotografiu pasového formátu a peniaze - záleží na tom, na ako dlhé obdobie a na čo preukážku potrebujete. Informácie o cenách nájdete na http://www.gmpte.com

Bankový účet

bankovy ucetÚčet v anglickej banke je jednou z najdôležitejších vecí vôbec. Mnoho novo príchodzích si otvára tzv.basic account (základný účet). Tento účet je výhodný pre krátkodobé pobyty, pokiaľ je ale Vašou predstavou zotrvať vo Veľkej Británii dlhšie, zistíte sami, že je pre Vás tento typ účtu nevhodný. Basic account neumožňuje vyberať peniaze pri okienku banky, ďalej sú k tomuto účtu vydávané len tzv. cash karty, teda karty k výberom z bankomatu s denným limitom 200 GBP. Okrem toho basic account prakticky nie je možné zmeniť na efektívnejší účet skôr ako za 12 mesiacov.
Podstatne výhodnejší je debit account, ktorý za určitých okolností možno otvoriť už od samého začiatku. U tohto účtu možno platiť kartou v obchodoch, vyberať mimo Veľkú Britániu, platiť napr. letenky cez Internet atď. U tohto typu účtu možno požiadať po troch mesiacoch o kreditnú kartu. Veľmi úzko spolupracujeme s HSBC Bank HSBC Bank, ktorá patrí do skupiny HSBC holdings, najväčšej korporácie na svete a také LLOYDS TSB..

N.I.number

N.I. numberN.I.number je zlúčený systém sociálneho a zdravotného poistenia. Je to plastová kartička s Vaším osobným číslom, na základe ktorého Váš zamestnávateľ hradí povinné odvody z Vašej mzdy. K získaniu N.I.number je potrebné mať aspoň jednu výplatnú pásku od zamestnávateľa z Veľkej Británie, pas, potvrdenie o ubytovaní. V mnohých prípadoch sa stáva, že bez N.I.number Vás zamestnávateľ nebude chcieť zamestnať. Vysvetlíme Vám, akým spôsobom N.I.number získať.
Viac informácií nájdete na http://www.dwp.gov.uk

WRS

WRSWRS neboli Worker Registration Scheme je registrácia pracovníkov z nových členských krajín EU. Každý, kto začne legálne pracovať vo Veľkej Británii má zo zákona povinnosť registrovať sa do 30tich dní od začatia pracovného pomeru. Informačná brožúra v českom jazyku k stiahnutiu tu
Informační brožura v českém jazyce ke stažení zde
S vyplnením formulára Vám pomôžeme.

Výmena slovenského vodičského preukazu.

RidicakBritský vodičský preukaz je jeden z najdôležitejších dokladov, ktorý možno pomerne rýchlo získať. Proces výmeny trvá asi 2 tyždne a žiadosť možno získať na každej pošte. K výmene potrebujete len žiadosť, fotografiu pasového formátu, uhradiť poplatok 38 GBP + poštovné. S britským vodičským preukazom získavate možnosť veľmi ľahkého otvorenia bankového účtu, možnosť získať paušálny mobilný telefón. Bližšie informácie týkajúce sa výmeny vodičských preukazov nájdete na stránkach DVLA DVLA (britský dopravný inšpektorát )

C.I.S. card

C.I.S. cardInland Revenue (finančný úrad) a slúži ako dôležitý doklad pre prácu v stavebníctve pre osoby samostatne zárobkovo činné (práca na živnostenský list).
VYŠŠIE UVEDENÉ SLUŽBY SÚ PRE VÁS ÚPLNE ZADARMO, OKREM TOHO VÁS V PRÍPADE POTREBY NA DANÉ MIESTO ODPREVADÍME A NA MIESTE VÁM POMôžEME.

Chcete sa spýtať na podrobnosti?